Co musisz wiedzieć o reklamach na poziomie strony?

Co musisz wiedzieć o reklamach na poziomie strony?

We wrześniu 2015 roku, Google AdSense wprowadził nowy format reklamowy, tzw. reklamę na poziomie strony (page level ads). Została ona stworzona specjalnie na potrzeby zoptymalizowanych stron internetowych oraz blogów pod kątem mobile. Jest kilka kwestii, o których przy okazji tego formatu warto pamiętać.

Świat mówi mobile

Każdego roku liczba użytkowników telefonów komórkowych wzrasta. Według firmy Statista, posiadanie komórki jest wyraźnym trendem i do końca 2019 roku, ponad 70% populacji będzie aktywnie korzystać z telefonów. Takie prognozy otwierają możliwości wielu przedsiębiorstwom, zwłaszcza tym związanym z branżą reklamową, a co za tym idzie – ważne jest, aby być na bieżąco ze wszystkimi trendami oraz aktualizacjami stron i aplikacji.
Jeżeli twoja firma współpracuje z wieloma sieciami reklamowymi, to prawdopodobnie zauważyłeś, że koncepcja reklamy na poziomie strony nie jest do końca nowa. Niemniej jednak, dla osób które korzystają tylko z AdSense, wprowadzenie tego typu rozwiązania jest przydatne. Poniżej przygotowaliśmy krótki poradnik o tym, czym jest reklama na poziomie strony, jakie są korzyści z jej wykorzystania oraz gdzie można ją odnaleźć w AdSense.

Czym jest reklama na poziomie strony?

Reklamy na poziomie strony są formatem mobilnych, dostępnym na urządzeniach typu high – end. Pojęcie high – end określa urządzenie, które ze względu na swoją wysoką cenę oraz najnowsze rozwiązania technologiczne określane są towarami wysokiej klasy.

Reklamy te występują w dwóch formatach: reklamy zakotwiczone/nakładki oraz reklamy winietowe. Pierwszy z nich pojawia się w dolnej części ekranu telefonu i obejmuje wyłącznie tę część. Drugi natomiast, wypełnia cały ekran w momencie przełączania stron i nazywany jest po prostu reklamą pełnoekranową.
Przed wprowadzeniem tego formatu, dostępne były tylko małe kreacje tekstowe oraz obrazkowe. Po udostępnieniu reklamodawcom reklamy na poziomie strony, ich komunikaty są większe, a co za tym idzie bardziej zauważalne.

Co zyskujesz?

Jak zostało wspomniane w poprzednim akapicie, reklamy na poziomie strony wyświetlane są w większym formacie, niż te dostępne dotychczas. Z tego względu skupiają one więcej uwagi odbiorców.
Niektórzy wydawcy mogą czuć się zaniepokojeni faktem, że nowy format dostępny jest wyłącznie na urządzeniach high – end. AdSense jednak oferuje bardzo przystępne rozwiązanie. Automatycznie wykrywa nośniki high – end i oferuje większą reklamę. Po włączeniu tej funkcji formaty będą automatycznie optymalizowane. Dodatkowo, winiety zostaną dostosowane w taki sposób, że nie będą pojawiać się po każdym połączeniu i nie będą niepokoić użytkowników. Nakładki (overlay) oraz reklamy winietowe nie będą nakładać limitów na Google AdSense. Jest to dobry krok w kierunku wydawców, którzy będą mogli wyświetlać więcej reklam, a tym samym – zwiększyć zyski.

Wyłączenie nakładek oraz winietek nie jest wcale trudne, odbiorca nie musi więc oglądać komunikatów jeżeli nie chce. Wśród innych korzyści wynikających z wprowadzenia reklam na poziomie strony, Google AdSense oferuje możliwość wyświetlania kreacji w optymalnym czasie. Przekłada się to na większe przychody oraz zachęca użytkowników do większej interakcji.

Podsumowując – główne korzyści z reklam na poziomie strony to przede wszystkim:

– Duże formaty,

– Automatyczna optymalizacja dla urządzeń high – end,

– Brak limitu reklam,

– Wyświetlane w optymalnym czasie,

– Łatwe zamknięcie reklamy,

– Możliwa integracja reklam.

Gdzie w AdSense znaleźć reklamy na poziomie strony?

Jeśli zdecydowaliśmy się uruchomić reklamy na poziomie strony, to znalezienie ich w AdSense jest bardzo łatwe. Wszystko, co musisz zrobić to:

  • Zalogować się na swoje konto AdSense,
  • Kliknąć na górze strony w zakładkę „Moje reklamy”,
  • Z lewej strony znajduje się sekcja „Treść”, należy przejść do niej i odszukać reklamy na poziomie strony,
  • Włączyć format reklamy, której chcesz użyć.

Następną rzeczą którą musisz zrobić, to uzyskać kod (wystarczy nacisnąć przycisk „Pobierz kod”) oraz umieścić go na Twojej stronie internetowej – najlepiej w sekcji <head> lub nad sekcją <body>.
Na końcu, jeśli chcesz sprawdzić czy strona internetowa pokazuje reklamy, przejdź na swoją stronę internetową z urządzenia mobilnego. Reklama powinna pojawić się błyskawicznie.

Masz pytania dotyczące tego artykułu? A może jest coś o czym zapomnieliśmy wspomnieć w kontekście Reklam na poziomie strony? Napisz do nas na kontakt@yieldriser.com

 

Zdjęcie: IntelFreePress via Foter.com / CC BY