Piątka z Demotywatory.pl

Piątka z Demotywatory.pl

Rozmowa na temat programmatic z Mariuszem Składanowskim, właścicielem Demotywatory.pl

Jaką stronę prowadzisz?

Demotywatory.pl, czyli miejsce gdzie odnaleźć można obrazki, krótkie filmiki albo gify z zabawnymi, demotywującymi lub motywującymi podpisami oraz Joe Monster.org skierowane do nieco starszego odbiorcy z dużo większą ilością treści rozrywkowych do poczytania.

Od kiedy korzystasz z programmatic?

Od początku 2015.

Jakie widzisz jego zalety, a jakie wady?

Programmatic dalej mnóstwo możliwości. Najważniejszą zaletą korzystania z programmatic są dane, które z pomocą zautomatyzowanej technologii poprawiają wydajność i skuteczność kampanii. Oznacza to, że można zbierać dane o użytkownikach i skutecznie je wykorzystywać przy planowaniu przyszłych kampanii. Natomiast największą wadą tego modelu są boty, które automatycznie podbijają stawki kampanii.

W którym kierunku twoim zdaniem zacznie on podążać?

W ciągu kilku ostatnich lat programmatic rozwinął się nieporównywalnie. Z każdym rokiem wydatki na tego typu reklamę wzrastają. Dodatkowo, programmatic nie ogranicza się tylko do Internetu, ale coraz częściej można go kupić  offline (OOH) lub w telewizji. Biorąc pod uwagę te czynniki, sądzę, że w najbliższych latach udział programmatic na polskim rynku może znacząco wzrosnąć.

Twoje rady.

Rozwija mobile oraz video, dbaj o użytkownika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *